Menu

Študijná e-literatúra od Wolters Kluwer

Študuj pohodlne z vlastných učebníc! 

VŠEM v spolupráci s vydavateľstvom Wolters Kluwer zabezpečuje všetkým študentom študijnú literatúru za výhodných podmienok. Túto aktivitu, ktorá Ti uľahčí prístup k študijnej literatúre, schválil Akademický senát a podporuje ju  Študentská rada VŠEM. K dispozícii máš učebné texty aj učebnice VŠEM i doplnkovú literatúru za výhodné ceny, pričom  máš možnosť si pri zápise vybrať  jednu z nasledujúcich verzií:.

Základné balíčky – prístup k elektronickým učebniciam

Služba je spoplatnená a je súčasťou ročného licenčného poplatku k technológiám a portálom VŠEM v súlade so Smernicou o školnom a poplatkoch spojených so štúdiom.

Od akademického roku 2022/2023 bola aplikácia WK eReader nahradená novou digitálnou knižnicou Smarteca.

Smarteca je primárne webová aplikácia, fungujúca cez internetové prehliadače. Je responzívna (prispôsobuje sa zobrazovaciemu zariadeniu používateľa). Nie je potrebné si inštalovať žiadnu dodatočnú natívnu aplikáciu (i keď pre mobilné zariadenia s iOS/Android bude k dispozícii aj natívna aplikácia).

Smarteca je primárne ONLINE čítačka. Užívateľ si však môže dokumenty vopred uložiť na použitie v režime OFFLINE (bez prístupu na internet).

Smarteca umožňuje perfektný manažment knižnice užívateľa – filtrovanie dostupných publikácií na základe viacerých parametrov, vyhľadanie konkrétnej publikácie  podľa názvu, autora; našepkávač pri vyhľadávaní atď.

Importovanie vlastných dokumentov do Smarteca – užívateľ okrem zakúpených publikácií Wolters Kluwer môže do Smarteca importovať svoje vlastné dokumenty.

Štandardné funkcionality moderných čítačiek elektronických kníh.

 

Učebnice sú rozdelené do balíčkov podľa ročníka a stupňa vzdelávania. 
Zaplatením ročného licenčného poplatku za prístup k technológiám a portálom VŠEM získaš prenájom licencie na príslušný balíček na jeden rok v závislosti od toho, v ktorom ročníku práve študuješ, a to kumulatívne. 
To znamená, že:

  • ak si študentom 1. ročníka bakalárskeho štúdia, máš prístup k učebniciam Bc. 1 ročník;
  • ak si študentom 2. ročníka, máš prístup k učebniciam v rámci balíčkov Bc. 1. ročník a Bc. 2. ročník;
  • v 3. ročníku štúdia máš prístup k učebniciam v rámci balíčkov Bc. 1. ročník, Bc. 2. ročník a Bc. 3. ročník;
  • ako študent magisterského štúdia budeš mať prístup ku všetkým učebniciam.