Menu

Novinky a oznamy

Turistický kurz VŠEMvs na Štrbskom plese

Turistický kurz VŠEMvs na Štrbskom plese

14. októbra 2018

Začiatkom zimného semestra, v dňoch 14. – 20. októbra 2018 zorganizovala Katedra športu a voľnočasových aktivít pre slovenských i zahraničných študentov našej vysokej školy turisticko-poznávací kurz. Ubytovaní sme boli priamo v srdci Vysokých Tatier - na Štrbskom Plese v príjemnom penzióne Litvor a apartmánoch v jeho okolí. Náplňou kurzu bolo hlavne spoznávanie našich veľhôr pešou turistikou. Tatry boli nádherne posiate pestrými farbami jesene, ktoré sme si vychutnávali počas stabilného slnečného počasia „babieho leta“. Absolvovali sme túry Mlynickou dolinou k vodopádu Skok, prechádzku letnou cestou na Popradské pleso i na stúpanie náročný výstup na sedlo Ostrva, ako aj dostupný tatranský štít Predné Solisko, kde si viacerí z účastníkov urobili svoj výškový rekord a na krásne výhľady budú určite všetci radi spomínať.                        

V dvoch turnusoch sme strávili týždeň v nádhernom prostredí Vysokých Tatier a tento čas sme naplno využili na turistiku a spoznávanie okolia. Študenti vyjadrili spokojnosť s turisticko-poznávacím kurzom a ponúknutým voľnočasovým programom. Katedra športu a voľnočasových aktivít chce aj v budúcnosti pokračovať v organizovaní podobných podujatí pre študentov našej školy a teší sa na ďalšie spoločné aktivity.

 

Vyjadrenia študentov:

„Turistický bol tradične vynikajúci. Mali sme výborný program, o ktorý sa postarali pedagógovia z Katedry športu a voľno-časových aktivít“  Za pár dní sme absolvovali Popradske pleso, Ostrvu i vodopád Skok. Partia bola super a sme radi, že sa aj prvákom páčilo. Máloktorá vysoká škola podporuje športové aktivity ako VŠEMvs, čo mu sme veľmi vďační.“  

Patrik Pinček, študent 3. ročníka

 

„Turistická "výprava" vo Vysokých Tatrách bola úžasná. Pešie túry, ktoré sme v Tatrách absolvovali, boli vyčerpávajúce, ale výhľady na hory boli nádherné. Dostať sa na vrchol Predného Soliska v nadmorskej výške 2117 m.n. bol pocit, ktorý si budem pamätať do konca života. Bolo naozaj príjemné zúčastniť sa tak neuveriteľného zážitku." 

Clara Maria Karbach, ERASMUS študentka z Nemecka

 


 

 

 

Print

Kalendár udalostí

«jún 2024»
poutstštpisone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Archive